W Tychach ponownie pojawi się plenerowy fortepian

Wszyscy pamiętają wiosnę tego roku, kiedy to w Tychach na placu Baczyńskiego znajdował się fortepian plenerowy. W tym czasie wielu przechodniów skusiło się na to, aby spróbować swoich sił na tym instrumencie muzycznym. Dość powiedzieć, że kilku przechodniów popisywało się naprawdę znakomitymi umiejętnościami muzycznymi. Teraz ponownie będzie taka okazja, ponieważ jeszcze w sierpniu na placu Baczyńskiego w Tychach ponownie pojawi się plenerowy fortepian.

Okazja do zagrania na fortepianie plenerowym na placu Baczyńskiego w Tychach

Wszyscy, którzy poprzednim razem nie mieli okazji zagrać na plenerowym fortepianie, który znajdował się na placu Baczyńskiego, to teraz jak najbardziej będą mieli ponownie taką okazję. Warto przed swoją próbą dowiedzieć się podstawowych informacji o fortepianie i grze na tym instrumencie muzycznym. Jednak na tym instrumencie muzycznym będą grywać nie tylko przypadkowe osoby. Pojawią się tam również profesjonalni artyści. Na ten moment znamy już nawet daty pierwszych występów profesjonalistów oraz dokładne informacje.

Profesjonalne występy artystów na placu Baczyńskiego w Tychach

Jak udało się dowiedzieć z pierwszych informacji co do występów profesjonalnych artystów na placu Baczyńskiego w Tychach, mają oni pojawić się w dwie soboty sierpnia oraz w dwie soboty września. Warto już tutaj zaznaczyć, że takie profesjonalne koncerty zawsze będą odbywać się o godzinie 17:00. Jeśli chodzi o sierpień, to już 13 sierpnia pojawi się Kamila Wojtala. Z kolei 27 sierpnia specjalny koncert na fortepianie zagrają Agnieszka i Piotr Kopińscy.

Jeśli chodzi o wrzesień, to tutaj mają również być dwa koncerty. Już 3 września ma wystąpić duet w postaci Katarzyny Rzeszutek oraz Grażyny Jurszy. Z kolei już w następnym tygodniu, a więc 10 września na placu Baczyńskiego ma zagrać Klaudiusz Jania. Jak więc widać plenerowy fortepian w Tychach będzie dość ciekawą atrakcją w samym centrum miasta zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Na pewno będąc następnym razem na placu Baczyńskiego, warto zwrócić uwagę na nowy sprzęt muzyczny.