Tychy. W jakim zawodzie najłatwiej tu o pracę?

Tychy to miasto, w którym znajduje się wele dużych zakładów pracy. Odsetek bezrobocia jest tu niski i wynosi mniej niż 2%, a zapotrzebowanie na pracowników wykwalifikowanych jest stale na wysokim poziomie. Warto dowiedzieć się w jakich zawodach najłatwiej tu o pracę. Gdzie warto aplikować, jakie wymagania są stawiane przed kandydatami?

Pracownik produkcji w Hilton Foods, Grupie Maspex i Tyskich Browarach Książecych – branża spożywcza i piwowarska, a także spawalnicza i motoryzacyjna

W Tychach znajduje się wiele dużych zakładów produkcyjnych, które działają w systemie trzyzmianowym. W wielu panuje duża rotacja zatrudnienia. Oczywiście najłatwiej o pracę tymczasową, ale nie brakuje też ofert pracy na etat czy B2B. Wśród pracowników produkcji poszukiwani są zarówno pracownicy linii produkcyjnych, jak i pracownicy kontroli jakości. Pracy można szukać między innymi w branży spożywczej, piwowarskiej, spawalniczej i motoryzacyjnej. Sprawdź ogłoszenia pracy Tychy i przekonaj się, do których zakładów obecnie poszukuje się pracowników produkcji. W zależności od branży od kandydatów na takie stanowisko oczekuje się mniejszych lub większych kwalifikacji. Pracownik produkcyjny w branży spożywczej powinien posiadać aktualną książeczkę sanitarno-epidemiologiczną, a ponadto wyrazić gotowość do pracy zmianowej. Nie ma tu zatem większych wymagań, a od pracownika oczekuje się wykonywania prostych prac manualnych. W przypadku prostej obsługi maszyn nie są wymagane dodatkowe kwalifikacje. Taką pracę można znaleźć w Exact Systems, gdzie pracownicy zajmują się selekcją, kontrolą i naprawą komponentów dla branży motoryzacyjnej i innych branż.

Automatycy i programiści PLC , konstruktorzy maszyn i operatorzy maszyn CNC, EDM i innych poszukiwani

W Tychach nie brakuje ofert pracy dla specjalistów. Poszukiwani są automatycy i programiści PLC. Wymagana jest umiejętność czytania rysunku technicznego i programowania maszyn produkcyjnych. Znajomość rysunku technicznego wymagana jest również od konstruktorów maszyn i operatorów np. CNC i EDM. Ponadto operatorzy powinni umieć posługiwać się narzędziami pomiarowymi. Często tutaj wymagane jest doświadczenie na podobnym stanowisku, jednak osoby posiadające odpowiednie uprawnienia i wykształcenie nie będą miały problemu ze znalezieniem pracy.

Praca dla magazynierów i operatorów wózków widłowych

Osoby zamieszkujące w Tychach i poszukujące w tym mieście pracy mogą również poszukać ofert pracy dla magazynierów. Tutaj dostępna jest zarówno praca tymczasowa, jak i na etat. Istotne znaczenie ma posiadanie dodatkowych uprawnień UDT operatora wózków widłowych. Osoby posiadające kwalifikacje mogą podjąć pracę nawet od zaraz. Jest to kolejna praca, która wymaga gotowości do pełnienia obowiązków w systemie zmianowym.

Praca w branży budowlanej – dla dekarzy, murarzy i stolarzy

Stale poszukiwani są pracownicy branży budowlanej, bo w mieście ciągle powstają nowe inwestycje zarówno deweloperskie, jak i prywatne. Na pracę mogą liczyć zatem dekarze, murarze czy stolarze. Poszukiwani są zatem wykwalifikowani pracownicy branży budowlanej. Można tu liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia i umowę o pracę. Wśród pracodawców oferujących pracę dla takich specjalistów w Tychach jest FestBud Sp. z o.o. Na jakie stawki za godzinę pracy mogą liczyć murarze? Jest to w granicach od 25 do 35 zł na rękę.

Zapotrzebowanie na pracowników w Tychach jest także w sektorze edukacyjnym. Tutaj oferty pracy najczęściej pojawiają się w UP. Poszukiwani są nauczyciele, psychologowie. Oczywiście w tym przypadku wymagane jest wykształcenie wyższe – minimum licencjat.