Ogromna nawałnica przeszła przez Tychy i okolice

W ostatnią środę, dnia 29 czerwca mniej więcej o godzinie 19:00 przez Tychy i okoliczne miejscowości przeszła ogromna nawałnica. Na niebie szalały pioruny, a oprócz tego intensywnie padał grad i deszcz oraz szalał wiatr. Jakie uszkodzenia wywołały niesprzyjające warunki atmosferyczne, które wystąpiły tego dnia?

Liczne interwencje strażaków

Niestety strażacy musieli tego dnia interweniować sporo razy. Suma wszystkich interwencji, których straż pożarna podjęła się tego dnia wynosiła aż 16. W ramach tych interwencji aż 9 z nich dotyczyło wiatrołomów oraz powalonych drzew w różnych miejscach. Ponadto 5 interwencji związanych było z wypompowaniem wody z prywatnych posesji. Oprócz tego strażacy musieli także udrażniać ulice po przejściu nawałnicy.

Z komentarzy mieszkańców Tych w Social Mediach wynika, że mieszkańcom uszkodziły się także samochody prywatne i inne pojazdy, które w tym czasie znajdowały się pod gołym niebem.

W jakich miejscach straż pożarna interweniowała najczęściej?

Największa ilość interwencji miała miejsce w pobliżu osiedli B, C, a także H. To właśnie w tych miejscach nawałnica zebrała największe żniwa i powaliła sporo drzew. Na szczęście w wyniku nawałnicy, która ostatnimi dniami przeszła przez obszar miasta Tychy nikomu nic się nie stało. Mimo to i tak zalecamy, aby na bieżąco w okresie letnim sprawdzać pogodę i na bieżąco odczytywać komunikaty pogodowe. Dzięki temu będziemy mogli schronić się przed niebezpiecznymi warunkami pogodowymi, a także będziemy mogli schronić samochód, pojazd lub inne rzeczy, które znajdują się na wolnej przestrzeni.