Zawody balonowe w Tychach rozpoczynają się już w ten piątek

Już w ten piątek, dnia 24 czerwca, w Tychach odbędą się wyjątkowe zawody balonowe. Mowa tutaj o II Zawodach Balonowych o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego „In The Silesian Sky”. W zawodach ma uczestniczyć aż 20 załóg balonowych, które będą konkurować w wielu różnych konkurencjach. Warto dodać, że na zawodach w Tychach pojawią się najlepsze ekipy balonowe nie tylko z Polski, ale całej Europy.

„In The Silesian Sky” – II Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego

Zawody balonowe w Tychach będą trwać docelowo trzy dni. Jednak dzień piątkowy będzie jedynie organizacyjny i żaden balon nie uniesie się w górę. Na piątek na godzinę 21:00 zaplanowano prezentację załóg i otwarcie całych zawodów. Podczas tej uroczystości ma pojawił się Marszałek Śląskiego Województwa Jakub Chełstowski oraz Prezydent Miast Tychy Andrzej Dziuba. Z kolei pierwszy lot konkursowy ma odbyć się już dnia następnego w sobotę o godzinie 05:30. Na godzinę 18:39 zaplanowano drugi lot konkursowy. Z kolei o godzinie 21:00 odbędzie się gala balonowa, na której ponownie pojawi się Jakub Chełstowski oraz Burmistrz miejscowości Pszczyna, a więc Dariusz Skrobola.

Cały weekend zawodów balonowych w Tychach

Dnia kolejnego, a więc w niedzielę na godzinę 05:30 zaplanowano trzeci lot konkursowy. Z kolei na godzinę 18:30 ustalono czwarty lot konkursowy. Oczywiście odbędzie się także wręczenie nagród i oficjalne zakończenie zawodów, które odbędzie się o godzinie 21:00.

Warto dodać, że uczestnicy zawodów balonowych wzniosą się w górę jedynie wtedy, gdy będą sprzyjające warunki atmosferyczne. A o tym zdecydują sędziowie, którzy utworzą podczas tych weekendowych zawodów balonowych kolegium sędziów.