Zakończyły się zawody balonowe rozgrywane w Tychach

Na łamach naszego portalu pisaliśmy już o odbywających się zawodach balonowych. Oficjalnie II Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego „In The Silesian Sky” zostały już zakończone. Warto dodać, że to wyjątkowe wydarzenie było także zorganizowane na poczet odbywających się obchodów 100-lecia Powstań Śląskich, a także powrotu do Polski części Górnego Śląska. Jak przebiegały zawody organizowane w Tychach i Pszczynie?

20 załóg walczyło o zwycięstwo w zawodach balonowych

Na liście startowej zawodów balonowych rozgrywanych w Tychach i Pszczynie znalazło się 20 załóg. W ramach zawodów odbyło się pięć konkurencji. Jedna z nich została zorganizowana w Tychach, z kolei aż cztery konkurencje odbyły się w Pszczynie. Najlepszym zawodnikiem całych zawodów balonowych „In The SIlesian Sky” został Tomasz Filus, a więc aktualny wicemistrz Polski. Polak wygrał w tych zawodach aż trzy konkurencje. Przypomnijmy, że jest to reprezentant Wrocławskiego Klubu Balonowego. Na miejscu numer dwa uplasował się Kacper Pudło z miejscowości Mościce. Z kolei na miejscu numer trzy uplasował się Vitas Kerdokas, a więc Litwin pochodzący z Wilna.

Warto dodać, że ostatnio balonowe show odbyło się również w Szczecinku. W okresie letnim w Polsce naprawdę sporo jest takich imprez, w których udział biorą załogi balonowe.

Oficjalna gala wręczenia nagród i medale dla najlepszych

Zawodnicy zostali oficjalnie uhonorowani na wyjątkowej gali wręczenia nagród, która została zorganizowana przed tyską Mediateką. Nagrody zawodnikom wręczali m.in. prezydent miasta Tychy, a więc Andrzej Dziuba, a także burmistrz Pszczyny, a więc Dariusz Skrobol. Na ceremonii wręczania nagród pojawił się także Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, który jest również fundatorem nagród. Tutaj warto wspomnieć również, że partnerem tych zawodów był Skywalkers Balloon Club. Z kolei organizatorami zawodów balonowych był Marszałkowski Urząd Województwa Śląskiego, a także Instytucja Kultury Ars Cameralis. Oczywiście ogromny udział w organizacji zawodów miały także miasta wspierające, a więc Tychy i Pszczyna.