W Tychach ma powstać nowe centrum miasta

W ostatnim czasie do informacji publicznej przedostały się pierwsze szczegóły na temat modernizacji miasta, a dokładniej na temat utworzenia nowego centrum Tych. Mowa tutaj o przebudowie terenów w rejonie alei Jana Pawła II, który liczy około 15 ha. To właśnie tam ma powstać nowe centrum miasta Tychy.

O alei Jana Pawła II

Przypomnijmy, że na ten moment aleja Jana Pawła II jest miejscem niezagospodarowanym. Przebiega tam po prostu rozdzielona czteropasmowa droga, która zmierza nieopodal kolejowego wykopu. Teraz wiadomo, że to właśnie tam ma powstać tzw. nowe centrum miasta Tychy.

Bez wątpienia w dzisiejszych czasach nie dzieje się zbyt często to, aby budować nowe centrum miasta praktycznie od zera. Z reguły centra są modernizowane, przez co nie można wdrożyć wszystkich elementów, których chcieliby mieszkańcy i rządzący. W Tychach jest to możliwe, ponieważ można zaplanować teren nowego centra w sposób dowolny. Oczywiście centrum miasta Tychy ma zostać stworzone wraz mieszkańcami, których opinia tutaj będzie bardzo ważna.

Czego można się spodziewać w nowym centrum miasta?

Na pewno w nowym centrum miasta Tychy pojawi się zieleń. Na ten aspekt największą uwagę zwracali mieszkańcy. Ma być również możliwość poruszania się pieszo po centrum. Ponadto wszystkie budynki mieszczące się na tym terenie mają być w jak największym stopniu wielofunkcyjne. Mają być zarówno sklepy, kawiarnie, biura, jak i puby i restauracje. Oczywiście w samym ścisłym centrum mają znaleźć się najwyższe budynki, tak jak ma to miejsce w najnowocześniejszych miastach na całym świecie.