Andriej Sidorenko nowym trenerem hokeistów GKS Tychy

Hokeiści GKS Tychy mają nowego trenera. Został nim znany i ceniony fachowiec z Rosji, a więc Andriej Sidorenko. Rosjanin przejął stanowisko trenera w klubie po odejściu Krzysztofa Majkowskiego. Zespół z Tych w tym sezonie zakończył rozgrywki na 4-tym miejscu, co na pewno nie zadowala zarówno właścicieli, jak i samych kibiców.

Kim jest Andriej Sidorenko?

Kibice hokeja w Polsce na pewno doskonale wiedzą kim jest Andriej Sidorenko. Jest to przede wszystkim były selekcjoner polskiej kadry, z którą pracował w latach 2004-2005. Oprócz tego ma on także doświadczenie nabyte również w polskich rozgrywkach ligowych. Wcześniej uzyskał aż trzy razy Mistrzostwo Polski z Unią Oświęcim. Sukcesy z Unią trener Sidorenko świętował w latach 1998, 1999 oraz 2000. Oprócz tego 62-letni Rosjanin może pochwalić się także zdobytym doświadczeniem, ale również i sukcesami w Rosji i Białorusi. Z białoruskim klubem również sięgnął po Mistrzostwo Białorusi.

Właściciele zespołu, jak i kibice oczekują od nowego trenera przede wszystkim zmian i lepszych wyników. A Sidorenko znany jest z tego, że zawodnicy w klubach, w których pracuje, muszą przede wszystkim ciężko pracować. Systematyczność, regularność oraz ciężka praca to na pewno cechy, które liczą się dla Rosjanina. A wydaje się, że w obecnej sytuacji właśnie tego najbardziej potrzeba w Tychach. Szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie zawirowania w klubie.

Krzysztof Majkowski odchodzi z GKS Tychy

Tyscy hokeiści w ostatnim czasie na pewno nie zachwycali kibiców stylem oraz wynikami. A nawet jeśli te wyniki były optymistyczne, to jednak gra drużyny nie była do końca zadowalająca. Szczególnie dla kibiców w Tychach, którzy co do dyscypliny sportowej jaką jest hokej mają naprawdę ogromne oczekiwania.

Krzysztof Majkowski to również były zawodnik drużyny z Tych. Wraz z drużyną zdobył on również Mistrzostwo Polski. Z kolei jako asystent i pierwszy trener w klubie zaczął on w 2013 roku, kiedy to pracował wraz z Jirimem Sejbą. Następnie po kilku latach współpracował on wraz Andrejem Gusowem, aby 14 stycznia 2020 roku zostać samodzielnym trenerem zespołu.

Nowy trener jeszcze nie pracuje z zawodnikami. Pod koniec roku 2021 hokeiści GKS Tychy stoczą jeszcze towarzyski pojedynek, w którym podejmą Zagłębie Sosnowiec. W tym spotkaniu oraz aż do momentu przyjazdu Andrieja Sidorenko, obowiązki trenera pierwszego zespołu będzie sprawował Adam Bagiński.