Tyski szlak miejski wygląda teraz zupełnie inaczej

Szlak Miejski Tychy istnieje już od 10 lat. Teraz nadszedł jednak czas na jego modernizację. Prace modernizacyjne zostały już ukończone, a Miejski Szlak Tychy wygląda teraz zupełnie inaczej. Prezentuje on przede wszystkim najbardziej ciekawe miejsca, obiekty i osiedla, które zachwycają swoją architekturą.

Nowa odsłona tyskiego Szlaku Miejskiego

Zmodernizowany Szlak Miejski Tychy łączy aż 23 miejsca. Teraz prezentuje on się znacznie ciekawiej i nowocześniej, ponieważ uzyskał on całkowicie nową oprawę. Przede wszystkim nowa oprawa nawiązuje do wielu okresów. Począwszy od socrealizmu do samego postmodernizmu. Do najbardziej ciekawych miejsc na pewno należy zaliczyć plac Baczyńskiego (także nazywany kiedyś placem Bieruta), czy też najmłodszy obiekt, który przyszłościowo będzie znajdował się na szlaku to wciąż budowany kościół świętego Franciszka i Klary. Na szlaku pojawiły się również nowe tablice informacyjne, które znacząco urozmaicają zwiedzanie wszystkich miejsc.

Tablice informacyjne na Szlaku Miejskim w Tychach

Pewien etap prac zakończył się w grudniu, kiedy to pojawiły się nowe tablice informacyjne w ilości 23 sztuk. Tablice pojawiły się oczywiście w miejscach, które są najbardziej ciekawe w Tychach. Nowa tutaj przede wszystkim o tyskich osiedlach. Tablice zawierają głównie informacje opisy wszelkich obiektów i miejsc. Oprócz tego dodane są grafiki, zdjęcia i plany architektoniczne, które pochodzą z zasobów Miejskiego Muzeum w Tychach. Oprócz tego znajdują się także zdjęcia bardziej współczesne, które pochodzą od Marii Lipok-Bierwiaczonek oraz Artura Pławskiego.