Afgańczycy znalezieni w naczepie ciężarowego samochodu

Tyska policja ujawniła informacje na temat zatrzymania ośmiu obywateli Afganistanu, którzy w nielegalny sposób znaleźli się na terenie Polski. Ośmiu mężczyzn znaleziono w środę, dnia 22 grudnia, w naczepie jednego z samochodów ciężarowych.

Zatrzymanie nielegalnych migrantów na terenie zakładu produkcyjnego

Do zatrzymania nielegalnych migrantów doszło na terenie jednego z zakładów produkcyjnych na ulicy Towarowej w Tychach. Łącznie w naczepie samochodu ciężarowego znaleziono ośmiu mężczyzn. Na miejsce od razu wezwane zostały odpowiednie służby bezpieczeństwa. Wezwano policję z Tych oraz straż graniczną z Sosnowca.

Afgańczycy w naczepie samochodu ciężarowego

Funkcjonariusze podczas wykonywania czynności zawodowych dowiedzieli się, że mężczyźni, których znaleziono w naczepie, to obywatele Afganistanu. Z kolei kierowcą samochodu ciężarowego był obywatel Bułgarii. Jak zaznacza kierowca, nie miał on kompletnie pojęcia o tym, że w jego naczepie znajdują się migranci. Wszystko wskazuje więc na to, że migranci wdarli się do naczepy i podróżowali na gapę. Sytuacja wciąż jest rozwojowa, a funkcjonariusze z posterunku Straży Granicznej w Sosnowcu prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.