Szczytna akcja hokeistów GKS Tychy

Podczas spotkania GKS-u Tychy z Cracovią będzie miała akcja wyjątkowa akcja, która wesprze miejscowe schronisko miejskie. W ramach akcji hokeiści GKS Tychy pojawią się na lodzie wraz z psami oraz kotami z lokalnego schroniska. Co więcej, kibice na to spotkanie będą mogli kupić bilety za jedyne 5 zł, gdy na mecz przyniosą karmę.

To pierwsza w Polsce tego typu akcja

Do tej pory nie zdarzyło się jeszcze, aby zawodowi hokeiści wyprowadzani byli do meczu w towarzystwie kotów oraz psów. Na lodowisku najprawdopodobniej pojawi się 20 kotów oraz 2 psy. Udział zwierzaków na lodowisku to niejako przypieczętowanie całej akcji „Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”. Celem akcji od samego początku było zwrócenie uwagi wszystkich na coraz większy problem, jakim są porzucane zwierzęta. Miejmy nadzieję, że sporo osób uświadomi sobie, że warto pomagać zwierzakom ze schroniska i warto zaadaptować właśnie kota lub psa.

Jak więc widać, kluby hokejowe w sezonie 2021/2022 walczą nie tylko na boisku o punkty i sukcesy sportowe. Ważne są dla nich również takie aspekty jak pomoc osobom potrzebującym.

Zawodnicy pozytywnie wypowiadają się na temat akcji

O całą akcję zostali zapytani hokeiści GKS Tychy. Jak do niej podchodzą i jak ją odbierają? Okazuje się, że są oni bardzo zadowoleni z tego, że mogą w taki sposób pomóc zwierzętom. Prezes lokalnej drużyny hokejowej z Tych zaznacza, że klub tak naprawdę już od czterech lat współpracuje z miejscowym schroniskiem dla zwierząt. Słowa trenera napawają wszystkich kibiców optymizmem, a my mamy nadzieję, że niejedna osoba z przyjemnością po tej akcji zaadaptuje zwierzę ze schroniska.

Dodajmy, że przed spotkaniem GKS-u Tychy z Cracovią kibice mają otrzymać również specjalne ulotki. Będą na nich zawarte informacje na temat historii zwierząt, a także ciekawe porównania ich charakteru oraz wyglądu do zawodników drużyny.

Raz jeszcze przypomnijmy, że kibice mogą nabyć bilet na spotkanie GKS-u Tychy z Cracovią w cenie 5 zł a nie 24 zł. Wystarczy na to spotkanie przynieść karmę, aby otrzymać zniżkę na bilet meczowy.