Czy w Tychach powstanie basen otwarty? Głos zabrał Prezydent miasta

Mieszkańcy Tych coraz częściej zastanawiają się, czy w końcu Prezydent Andrzej Dziuba zrealizuje swój postulat przedwyborczy. Obiecał on mieszkańcom otwarty basen, jednak jak dotąd nic takiego nie zrealizowano, ani nawet nie rozpoczęto prac nad takim projektem.

Co powiedział Prezydent Andrzej Dziuba w sprawie otwartego basenu?

Temat otwartego basenu poruszono na ostatniej sesji Rady Miasta Tychy. To właśnie wtedy Prezydent musiał udzielić w tym temacie odpowiedzi, po zadaniu pytania przez radnego Dariusza Wencepl.

Prezydent Tych wypowiedział się w tej kwestii dosyć obszernie, jednak podsumowując mało konkretnie. Z wypowiedzi mogliśmy dowiedzieć się jedynie, że pomysł związany z budową otwartego basenu wciąż jest, jednak niekoniecznie jest to inwestycja priorytetowa. Tak naprawdę Prezydent nie mógł doprecyzować nawet miejsca, w którym miałby on powstać. Wymienił w tej kwestii Paprocany, jednak jak dobrze wiemy, ten temat był już przerabiany kilka lat temu przez innych rządzących.

Mieszkańcom brakuje konkretów

Spora część osób była zachwycona projektem Andrzeja Dziuby, w ramach którego miał powstać w Tychach otwarty basen. Niestety, ale pomimo upływu sporego ilości czasu, w tym temacie po prostu brakuje konkretów. Mieszkańcom nie podoba się powoli odwlekanie tego tematu w nieskończoność i przypominanie jedynie wtedy, gdy nadchodzą wybory samorządowe. Wydaje się, że mieszkańcy prędzej czy później rozliczą Prezydenta z jego słów i obietnic, a kolejne wybory samorządowe już niedługo.