W Parku Jaworek powstanie Wodny Plac Zabaw

Środki finansowe w wysokości aż 4 milionów złotych mają zostać zarezerwowane w przyszłorocznym budżecie Miasta Tychy na wybudowanie Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek. Inwestycja ma zostać ukończona w 2023 roku. Przypomnijmy, że pierwsze wzmianki o inwestycji powstały już w 2018 roku, jednak dopiero teraz miasto zabiera się za realizację pomysłu.

Nowoczesny Wodny Plac Zabaw

Wodny Plac Zabaw ma powstać na terenie Parku Jaworek. Cała inwestycja pochłonie łącznie niecałe 7 milionów złotych. Miasto Tychy planuje przeznaczyć na ten cel 4 miliony złotych, które już w zostały zarezerwowane w przyszłorocznym budżecie miasta. O pozostałe środki finansowe miasto będzie ubiegać się z programu „Polski Ład”.

Powstanie także naturalny plac zabaw

Inwestycja realizowana w Parku Jaworek będzie nieco przypominać tę, która znajduje się na Paprocanach. Warto jednak zaznaczyć, że nowy Wodny Plac Zabaw w Parku Jaworek będzie znacznie większy. Łączna powierzchnia parku ma być większa aż o 100 m2.

Sporym udogodnieniem dla rodziców, dziadków oraz opiekunów najmłodszych dzieci będzie także możliwość obserwowania swoich pociech z góry. Ponadto najmłodsi oprócz wodnych rekreacji będą mogły skorzystać także z klasycznego placu zabaw. Oprócz wodnych atrakcji oraz naturalnego placu zabaw, na terenie obiektu znajdować będzie się także publiczna toaleta, przebieralnia, natryski oraz inne atrakcje.