Kolizja w Tychach. Kierowca pod wpływem alkoholu

Warunki zimowe na drogach bardzo mocno utrudniają kierowcom jazdę. Niestety, ale niektóre osoby jeszcze bardziej pogarszają całą sytuację, np. wsiadając za kierownicę po alkoholu. Pod wpływem alkoholu była również kobieta, która spowodowała zdarzenie drogowe w nocy z 4 na 5 grudnia.

Zdarzenie drogowe spowodowane przez kobietę pod wpływem alkoholu

Całe zajście miało miejsce z 4 na 5 grudnia. Nieopodal skrzyżowania ulicy Grota Roweckiego i ulicy Elfów pijana kierująca samochodem marki Hyundai wjechała w wysepkę, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Od razu potem uderzyła ona także w słupki oddzielające chodnik od jezdni. W nocnym zdarzeniu drogowym na szczęście nikt nie ucierpiał. Nawet mimo tego, że okoliczności wypadku były bardzo niebezpieczne.

Po całym zdarzeniu kobieta nie była w stanie kontynuować jazdy, a na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci. Po wykonaniu czynności służbowych przez funkcjonariuszy okazało się, że kobieta kierująca samochodem osobowym znajdowała się pod wpływem alkoholu. Kierująca od razu została przetransportowana do KMP Tychy. Za swoje czyny już niedługo odpowie przed Sądem.

Policja przestrzega wszystkich kierujących przed wsiadaniem za kółko po spożyciu. W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy mamy wciąż alkohol we krwi, to warto przebadać organizm. W tym celu można udać się najbliższy komisariat. Pamiętajmy jednak, aby na komisariat nie przyjeżdżać własnym samochodem, tak jak zrobił to jeden z mężczyzn w Wiśle. Po przybyciu własnym samochodem na komisariat okazało się, że mężczyzna miał jednak alkohol we krwi.