Narciarze w Alpy pociągiem przez Tychy

Już od połowy grudnia wszyscy miłośnicy nart będą mogli pociągiem dostać się na stoki przy Brenner we Włoszech oraz Landeck-Zams w Austrii. Wszystko za sprawą czeskiego przewoźnika kolejowego RegioJet, który będzie transportował pasażerów z Warszawy przez Tychy.

Pociągi z Warszawy przez Tychy na stoki narciarskie

Czeski przewoźnik RegioJet będzie kursował już od połowy grudnia i będzie realizował kursy aż do połowy kwietnia. Oznacza to, że połączenia nie będą stałe, lecz będą realizowane okresowo. Pasażerowie będą mogli korzystać z kursujących pociągów trzy razy w tygodniu. Będą one wyjeżdżać z Warszawy we wtorki, piątki i niedziele. Powroty będą odbywać się w środy, soboty i poniedziałki.

Godziny przyjazdów i odjazdów

Dodajmy, że odjazd pociągów zaplanowano na godzinę 20:00 z Warszawy Wschodniej. Następnie będzie zatrzymywał się na stacjach Warszawa Centralna i Zachodnia, Zawiercie, Sosnowiec, Tychy, Katowice, Rybnik i będzie dojeżdżał do Ostrawy na terytorium Czech. Następnie o godzinie około 3:30 pociąg ma zameldować się w austriackim Wiedniu, a kolejno rozpocznie już podróż bezpośrednio w kierunku Alp, a więc do Brenner. Na miejscu w Brenner pociąg ma pojawić się o godzinie 11:10, z kolei do Landeck-Zams ma pojawić się nieco później, o godzinie 11:19.

Droga powrotna pociągów rozpocznie się o godzinie 16:50 z Landeck-Zams, z kolei o godzinie 16:59 ma wyruszyć z Brenner. Na miejscu w Warszawie pociąg ma zameldować się o godzinie 8:09.

Warto dodać, że czeski przewoźnik RegioJet otrzymał oficjalną zgodę na możliwość wykorzystywania torów i przejazd aż do grudnia 2026 roku.