Wysoka liczba kradzieży i oszustw w Tychach

Tyska policja miała sporo pracy w ciągu ostatnich tygodni. Na terenie miasta Tychy doszło do wielu kradzieży, wyłudzeń, oszustw i włamań do prywatnych posesji. Tylko na początku listopada skradziono m.in. samochody osobowe, portfele, elektronarzędzia, czy też cenny sprzęt elektroniczny. Nie obyło się również bez oszustw internetowych, których ofiarami są mieszkańcy miasta.

Włamania, kradzieże, wyłudzenia i oszustwa internetowe

Skala działań oszustów wydaje się być coraz większa. Świadczyć o tym mogą chociażby statystyki, w których jednoznacznie widać, że oszuści próbują najróżniejszych metod. Tylko na początku listopada w Tychach doszło m.in. do kradzieży samochodu osobowego Renault Talisman o wartości około 65 tysięcy złotych, czy też kradzieży elektronarzędzi, których wartość oszacowano na około 2500 złotych.

Na gorącym uczynku przyłapano także 53-letnią kobietę, która dopuściła się kradzieży rękawiczek oraz portfeli ze sklepu. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to 817 złotych.

Tego typu oszustwa są niestety coraz popularniejsze w Polsce. Ostatnio popularnym sposobem na wyłudzenie pieniędzy jest także podawanie się za policjanta. Tak oszukano m.in. mieszkankę Łazisk Górnych, która przelała fałszywemu policjantowi prawie 50 tysięcy złotych. Więcej informacji o tej sprawie znajdziemy w artykule na stronie laziskainfo.pl.

Coraz większa ilość przestępstw internetowych

Jakby mało było przestępstw w świecie rzeczywistym, to niestety coraz więcej wyłudzeń i oszustw można znaleźć także w internecie. Oprócz wymienionych wyżej incydentów, na policję zgłosiły się również osoby, których oszukano w internecie. Ofiarami padły osoby, które sprzedawały buty dziecięce, samochody osobowe, czy też obuwie.

Internauci wystawiający ogłoszenia na portalach coraz częściej wprowadzani są w błąd. Z tego powodu mieszkaniec miasta Tychy padł ofiarą oszustwa, w ramach którego stracił aż 35 tysięcy złotych. Inna z mieszkanek Tych straciła 1250 zł po tym, jak sprawna internetowy wyłudził od niej pieniądze. Przestępstwa internetowe występowały również poprzez komunikatory internetowe, z których korzysta coraz więcej użytkowników internetu.

We wszystkich wymienionych powyżej sprawach odrębne postępowania prowadzi komenda policji w Tychach.