Przebudowa wiaduktu i brak pociągów na stację Tychy Lodowisko

W Tychach trwa obecnie modernizacja wiaduktu, który znajduje się tuż nad torami na ulicy Generała Grota-Roweckiego. W związku z tym należało wstrzymać ruch pociągów. Na szczęście mieszkańcy otrzymają alternatywną drogę transportu na tyskie lodowisko.

Wstrzymanie pociągów na trasie Tychy-Tychy Lodowisko

Remont i modernizacja tyskiego wiaduktu spowodowały, że należało zamknąć na pewien okres połączenie kolejowe Tychy-Tychy Lodowisko. Wielu mieszkańców obawiało się, że z racji zablokowania na pewien czas ruchu na linii kolejowej, nie będą oni mieli możliwości dostania się na tyskie lodowisko. Tak jednak nie będzie, ponieważ pomyślano o zastępczym środku transportu.

Koleje Śląskie postanowiły na szczęście wprowadzić alternatywny środek komunikacji. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z Zastępczej Komunikacji Autobusowej, która będzie kursować właśnie na odcinku Tychy-Tychy Lodowisko. Taką informację podały w mediach Koleje Śląskie.

Warto przypomnieć, że zmiana jest jedynie okresowa i będzie obowiązywać w dniach 16.11-18.11 oraz 07.12-09.12. Zmiany będą obowiązywać na trasie Katowice-Tychy.