Pieszy został śmiertelnie potrącony przez pociąg w Tychach

Do tragicznego w skutkach potrącenia przez pociąg doszło w Tychach. Dnia 16 listopada, we wtorek, mniej więcej o godzinie 15:00 pociąg nieopodal kolejowego przejazdu przy ulicy Grzybowej w Tychach potrącił pieszego. W wyniku potrącenia pieszy niestety zmarł.

Śmiertelne potrącenie pieszego przez pociąg towarowy

Policjanci w Tychach zostali poinformowani o całej sytuacji we wtorek tuż przed godziną 15:00. Od razu wezwano na miejsce policję, zespół ratownictwa medycznego, straż miejską oraz zastępy straży pożarnej.

Na miejscu całego zdarzenia działania prowadziła także grupa dochodzeniowo-śledcza, prokurator oraz wezwany na miejsce technik kryminalistyki. Policjanci na ten moment ustalają dokładne okoliczności całego zdarzenia. Mówi się, że mężczyzna po prostu wszedł pod pociąg. Biorąc pod uwagę takie informacje wstępne, policjanci nie wykluczają samobójstwa.

Po całym zdarzeniu na trasie pociągów Tychy-Pszczyna konieczna była przerwa. Przez pewien czas ruch pociągów prowadzony był tylko po jednym torze. Z tego względu niektóre pociągi poruszały się z opóźnieniem. Na szczęście udało się szybko przywrócić normalny ruch pociągów na trasie.

Niestety, ale do niebezpiecznych i czasami ciężko wytłumaczalnych zdarzeń na torach kolejowych dochodzi coraz częściej. Ostatnio głośno było również o sytuacji w Kobylkach, gdzie tory kolejowe zatrzymały samochód, którym kierował pijany kierowca.