W 2022 roku będzie połączenie kolejowe przez Tychy do miejscowości na Chorwacji

Planujesz w przyszłym roku wakacje na Chorwacji? W takim razie możesz rozważyć podróż pociągiem. W przyszłym okresie letnim kursować będą pociągi z Krakowa przez Tychy do Rijeki i Splitu, a więc miejscowości, które znajdują się na terenie Chorwacji. Jak często będą kursować pociągi?

Rozkład jazdy pociągów z Polski do Chorwacji

Firma RegioJet ogłosiła już oficjalny rozkład jazdy kursów, które będą obowiązywać już w przyszłym sezonie letnim. Pociągi z Krakowa przez Tychy do Rijeki i Splitu będą kursować trzy razy w tygodniu. Pierwsze informacje w tym temacie mogliśmy znaleźć na portalu zdopravy.cz. Jak będzie wyglądać trasa pociągu?

Pociąg wyruszy z Krakowa o godzinie 15:30. Następnie przejedzie przez Katowice, Tychy, Rybnik, Wodzisław Śląski, Ostrawę, Hranicę, Przerów, Otrokowice, Brzecław, Wiedeń, Wiener Neustadt, Graz, Zagrzeb aż zatrzyma się w Ogulinie. Tam dojdzie do rozłączenia kilku przedziałów. Część pociągu będzie kontynuować podróż do Splitu (planowany przyjazd 12:21), a druga część będzie kontynuować podróż do Rijeki (planowany przyjazd 8:36).

Oczywiście pociąg będzie kursował także w odwrotną stronę. Powrót rozpocznie się o godzinie 15:30 ze Splitu i o godzinie 18:35 z Rijeki. Następnie o godzinie 12:12 kolejnego dnia będzie on już w Krakowie. Na ten moment planuje się, że pociągi RegioJet będą kursować z Polski do Chorwacji trzy dni w tygodniu. Mowa tutaj o wtorku, piątku i niedzieli. Z kolei w stronę odwrotną w środy, soboty i poniedziałki. Pierwszy kurs ma odbyć się 15 czerwca. Warto dodać, że składy będą zawierać minimum 7 a maksymalnie 15 wagonów, które będą wyposażone zarówno w miejsca siedzące, jak i leżące.