Zmiana sytuacji w fabryce samochodów w Tychach – jednak bez przestoju

Jeszcze nie tak dawno osoby związane z fabryką Stellantis informowały, że od 1 października będzie przestój z powodu braku komponentów potrzebnych do produkcji samochodów. Sytuacja zmienia się jednak bardzo szybko, ponieważ pracownicy pracują jednak bez żadnych przerw i przestojów.

Fabryka posiada komponenty potrzebne do produkcji

Z powodu obecnej sytuacji na świecie, spora część fabryk oraz produkcji musi zmagać się z problemami związanymi z brakiem potrzebnych podzespołów, części i komponentów. Podobnie było już w fabryce samochodów w Tychach, kiedy to fabryka zanotowała przestój w poprzednich miesiącach. Podobnie miało być także teraz, jednak sytuacja zmienia się na tyle dynamicznie, że fabryka otrzymała jednak wszystkie potrzebne komponenty i może kontynuować produkcję.

W większości zakładów produkcyjnych oraz fabryk zauważalny jest przede wszystkim brak półprzewodników. Z tego względu pracownicy mieli zostać oddelegowani, a fabryka miała mieć przestój. Warto dodać, że fabryka Fiata w Tychach od czerwca zalicza regularny spadek produkcji. Zaznaczmy, że na ten moment tyska fabryka produkuje głównie Fiaty 500 oraz Lancie Ypsilon. Oprócz tych modeli samochodów w najbliższym czasie ma ruszyć także produkcja modeli marki Jeep, Alfa Romeo oraz nowych modeli marki Fiat.