Dwóch mężczyzn nielegalnie przebywających w Polsce zatrzymano w Pszczynie

Dnia 24 września doszło do zatrzymania dwóch obcokrajowców, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Mężczyźni pochodzili z Afganistanu oraz Pakistanu. Do zatrzymania doszło w małej miejscowości Piasek, nieopodal Tych. Policjanci przekazali obydwu mężczyzn funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Zatrzymanie dwóch obcokrajowców

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie dowiedzieli się o dwóch obcokrajowcach po telefonie mężczyzny, który podejrzewał, że mogą to być uchodźcy. Policjanci od razu udali się na miejsce zawiadomienia i postanowili to zweryfikować. Okazało się, że dwaj mężczyźni to rzeczywiście uchodźcy. Jeden z nich do Afgańczyk w wieku 18 lat. Drugi z mężczyzn w wieku 26 lat pochodzi z Pakistanu.

Obcokrajowcy w momencie zatrzymania powiedzieli, że sytuacja w ich krajach zmusiła ich do tego, aby uciec do Europy. Zaznaczyli, że Polska była ich docelowym miejscem podróży. Po krótkim wywiadzie przeprowadzonym z mężczyznami okazało się, że ich podróż rozpoczęła się już 3 miesiące temu. Na samym początku podróżowali oni autem. Dopiero potem musieli przemierzać swoją wędrówkę na pieszo, nie mając żadnych rzeczy ze sobą. Obecnie obcokrajowcy trafili w ręce Straży Granicznej, gdzie otrzymają odpowiednią pomoc.