W Tychach odbyły się ćwiczenia strażaków

Straż pożarna musi zawsze i wszędzie być przygotowana na każdego typu zgłoszenie. Stąd też regularnie ćwiczą oni najróżniejsze sytuacje, dzięki którym doskonalą swoje umiejętności i wiedzą jak się zachować w razie wystąpienia niebezpieczeństwa. W Tychach strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej również wykonywali ćwiczenia w terenie.

Ćwiczenia strażaków w Tychach

Dnia 8 września w środę strażacy odbyli ćwiczenia w Tychach przy ulicy Armii Krajowej 9. W ramach przygotowanych zajęć musieli oni poradzić sobie w hipotetycznej sytuacji pożaru mieszkania, które zlokalizowane było aż na 12 piętrze budynku. Dzięki temu mogli oni doskonale zaplanować, a następnie przećwiczyć rozwijanie oraz prowadzenie linii gaśniczych. I to zarówno po wolnym terenie, jak i po klatkach schodowych. Oczywiście ćwiczenia zostały wykorzystane do tego, aby przećwiczyć nie jedną, a zdecydowanie większą ilość metod strażackich.

Strażacy w całej Polsce regularnie organizują ćwiczenia, dzięki którym mogą przećwiczyć metody i techniki strażacki, a w konsekwencji mogą zdecydowanie podnieść swoje umiejętności. Tego typu zaplanowane ćwiczenia są ważne, aby strażacy mogli zawsze być w pełni przygotowani do wszelkich akcji gaśniczych, czy też ogólnych akcji strażackich.