Wyprawa nad Jezioro Paprocańskie w Tychach

Mieszkańcy Tych bardzo chętnie korzystają z aktywnego wypoczynku nad Jeziorem Paprocańskim. O tym miejscu bardzo rzadko wiedzą jednak turyści, ponieważ dla nich Tychy kojarzą się głównie z zabytkowym browarem i wielkimi osiedlami. Ponadto wiedzą oni, że w mieście tym nie brak również pięknych zakątków, które idealne sprawdzają się jako miejsce wypoczynku na łonie natury. Jednak Jezioro Paprocańskie często zaskakuje turystów najbardziej. Co warto wiedzieć o tym miejscu?

Jezioro Paprocańskie w Tychach

Dla tych, którzy chcą odpocząć od gwaru wielkiego miasta lub aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, ciekawym punktem może się okazać Jezioro Paprocańskie.

Jezioro Paprocańskie to sztuczny zbiornik, przy którym powstała zarówno piaszczysta plaża, jak i kuszący zielenią park. To sprawia, że przebywając na tym terenie można odetchnąć pełną piersią oraz zrelaksować się, kompletnie zapominając o otaczającej nas rzeczywistości. Nie brak tu także ciekawych alejek spacerowych i ścieżek, dzięki którym można urządzać sobie spacery w pięknej scenerii.

Nie tylko jezioro, lecz także dodatkowe atrakcje

Sporo osób przybywających nad Jezioro Paprocańskie jest kompletnie zaskoczonych, gdy im oczom ukazują się kolejne atrakcje turystyczne zlokalizowane w tym miejscu. W tej części Górnego Śląska na gości czekają też takie atrakcje, jak ośrodki sportów wodnych, place zabaw czy parki linowe. Dla tych, którzy zechcą połączyć spacer w pięknym miejscu z poznawaniem historii tej części kraju, ważnymi punktami będą takie atrakcje, jak pozostałości Huty Paprockiej oraz Zameczek Myśliwski Hochbergów, znajdujący się w Promnicach. Dzięki takim obiektom Tychy stają się miastem ciekawym dla turystów, którzy w czasie wycieczki po Górnym Śląsku zechcą spędzić czas w aktywny sposób. Jezioro Paprocańskie na pewno zachęca do tego, aby podczas ładnej pogody udać się właśnie w to miejsce i napajać się do woli pięknem natury.