Tyskie atrakcje dla turystów – Browarium

Bez wątpienia Muzeum Tyskich Browarów Książęcych to jedna z najważniejszych najważniejszych atrakcji turystycznych, jaką mogą się pochwalić Tychy. Jednocześnie jest to także jeden z ważniejszych obiektów leżących na Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego. Dlaczego w czasie wycieczki po Górnym Śląsku warto odwiedzić Tyskie Browarium?

Muzeum Tyskich Browarów Książęcych

Wybierając się na Śląsk warto pomyśleć o tym, aby odwiedzić Tychy. Szczególnie jeśli jesteśmy prawdziwymi smakoszami piwa. Wizyta w Muzeum może nam zapaść w pamięci już do końca życia. Jednak nie tylko fani piwa będą zadowoleni z wizyty w tym wyjątkowym miejscu. Tak naprawdę powodów, dla których wizytę w tym miejscu warto uwzględnić w programie swej wycieczki, jest wiele.

Tyskie Browarium to nie tylko ciekawa ekspozycja, ale i zabytkowe budynki. To również fascynująca historia, o której tak pięknie opowiada zwiedzającym miejscowy przewodnik.

Historia Browarium w Tychach

Browar w Tychach powstał na początku XVII wieku i od samego początku związany był z majątkiem w pobliskiej Pszczynie. Dynamiczny rozwój tego zakładu nastąpił w połowie XIX wieku. Jak łatwo się domyśleć, szybki rozwój oraz niezatrzymujący się postęp niewątpliwie wiązał się z rewolucją przemysłową i wielkimi zmianami, do których doszło wraz z nią na terenie Górnego Śląska. Do dziś produkuje się tu 8 mln hektolitrów piwa rocznie. Dodatkowo zabudowania tyskiego browaru świetnie radzą sobie jako atrakcja turystyczna.

Na sam koniec warto dodać, że osoby odpowiedzialne za przygotowanie Browaru dla turystów stworzyli świetne miejsce, w którym można poznać nie tylko historię tego miejsca, ale także produkcji piwa. Ciekawa wystawa oraz spacer wśród wiekowych zabudowań – oto czynniki, dzięki którym wizyta w Tyskim Browarium dla każdego gościa stanie się wyjątkowym doświadczeniem.