Dożynki Miejskie w Tychach. Co zaplanowano w tym roku?

Jak co roku w Tychach będą miały miejsce Dożynki Miejskie. W tym roku organizatorzy przygotowali naprawdę ciekawe atrakcje na święto plonów. Co dokładnie będą mogli zobaczyć i spotkać wszyscy uczestnicy tego wydarzenia?

Tegoroczne Dożynki Miejskie w Tychach

Dożynki Miejskie odbędą się oczywiście w pierwszym tygodniu września. Dokładnie będzie to pierwsza niedziela miesiąca 5 września. Początek uroczystości tego dnia zaplanowano na godzinę 11:00.

Program całego wydarzenia zaplanowano w taki sposób, aby spełniał on oczekiwania wszystkich zgromadzonych. Dzięki temu w planie Dożynek Miejskich znalazły się m.in. gry i zabawy dla dzieci, warsztaty dla dorosłych, czy też różnego rodzaju zajęcia z Lufcikiem na Korbkę mającym miejsce w ogrodzie Klubu Urbanowice MCK. Oprócz tego będą wydarzenia związane z gastronomią, czy też pojawią się specjalne stoiska związane z promocjami.

Program Dożynek Miejskich w Tychach

Pełny program wydarzenia zaplanowano w taki sposób, że uroczystości związane ze świętem plonów rozpoczynają się o godzinie 11:00 uroczystą Mszą Świętą w Parafii pw. Matki Boskiej Pośredniczki Wszelkich Łask w Tychach – Urbanowicach. Następnie odbędzie się korowód dożynkowy z udziałem specjalnej Orkiestry Dętej KWK „Piast”. Przemarsz rozpocznie się sprzed Kościoła.

W dalszej części wydarzenia zaplanowano także przywitanie Władz Miasta oraz kultywowanie tradycji związanej z dzieleniem się chlebem. Na godzinę 15:00 zaplanowano specjalny występ zespołu Urbanowiczanki, z kolei już o godzinie 16:00 odbędzie się lalkowy spektakl rodzinny pt. „Księżycowe opowieści”. W dalszej części odbędą się także występy okolicznych kapel, czy też kolejne spektakle. Na zakończenie tego dnia o godzinie 20:00 zorganizowano koncert, podczas którego zgromadzeni będą mogli usłyszeć Bernadetę Kowalską z Przyjaciółmi.