Narodowy Spis Powszechny. W Tychach pojawią się mobilne punkty spisu

Wszyscy obywatele Polski mają obowiązek wpisania się do Narodowego Spisu Powszechnego. Akcja trwa już od kilku miesięcy, a czas na zapisanie się trwa do końca września tego roku. Czasu jest więc coraz mniej, a wciąż sporo osób tego nie uczyniło. Z tego względu w ostatni weekend sierpnia w kilku miejscach w Tychach pojawią się rachmistrzowie, u których będzie można się wpisać do Spisu.

Gdzie będą znajdować się mobilne punkty spisu?

Rachmistrzowie w ostatni weekend sierpnia pojawią się w Tychach w najbardziej uczęszczanych miejscach. Mowa m.in. o osiedlu Osada, czy też o obszarze wokół parafii świętego Maksymiliana Kolbego. Oprócz tego rachmistrzowie pojawią się także w miejscach, gdzie odbywać będą się wydarzenia kulturalne. Mowa m.in. o festiwalu Portu Pieśni Pracy, czy też o żakowskim festynie. Jak więc widać, mieszkańcy będą mieli naprawdę wiele okazji do tego, aby spełnić swój obywatelski obowiązek. Dodajmy, że na ten moment nie wiadomo, czy takie mobilne punkty spisu pojawią się również w przyszłości. Warto więc naprawdę skorzystać z tej okazji, szczególnie jeśli mamy problem z dokonaniem zapisu przez stronę internetową lub przez odpowiedni urząd.

Co jest potrzebne, aby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym?

Osoby, które zdecydują się na dokonanie spisu w mobilnym punkcie powinny przygotować i wziąć ze sobą najważniejsze dokumenty osobiste. Jest to potrzebne, ponieważ rachmistrzowie będą potrzebowali naszego numeru PESEL. Wszystkie osoby powinny więc mieć ze sobą dowód osobisty lub kartkę z numerem PESEL, o ile nie go nie pamiętamy.

Dodajmy, że dokonanie spisu można dokonać również internetową stronę, jak i poprzez osobistą wizytę w Urzędzie Miasta, gdzie cały czas aktualna jest akcja „spisowe wtorki”. Narodowy Spis Powszechny potrwa do 30 września 2021 roku. Osoby, które się nie spiszą, mogą nawet oczekiwać kary finansowe sięgającej kilku tysięcy złotych.