Zawodnicy hokejowej drużyny GKS-u Tychy wracają na lód

Blisko 120 dni trwała przerwa hokeistów miejscowego GKS-u. Zawodnicy jednak już pojawili się na pierwszych zajęciach i powoli przygotowują się do kolejnego sezonu hokejowego. Podczas początkowych zajęć po przerwie, zawodnicy doskonalą przede wszystkim jazdę na łyżwach oraz technikę.

Zawodnicy GKS-u wracają po przerwie

Już niedługo startują kolejne rozgrywki hokejowej ligi. W ramach tego trener GKS-u, a więc Krzysztof Majkowski stoi przed zadaniem zbudowania drużyny, która po raz kolejny zawalczy o najwyższe laury. A żeby tego dokonać, trener określił jasny plan na przygotowania swoim zawodnikom. Sam trener w wypowiedziach zaznacza, że pierwszy tydzień dla wszystkich zawodników będzie nieco inny. To wszystko ze względu na obciążenia fizyczne, które mieli w ostatnim czasie.

O ile niektórzy zawodnicy rzeczywiście mieli blisko 120 dni przerwy, o tyle niektórzy pojawiali się na tafli jeszcze do 21 maja. Mowa tutaj o zawodnikach, którzy udali się za zgrupowania reprezentacyjne. W przypadku drużyny GKS-u Tychy mowa m.in. o Filipie Starzyńskim, czy też Ondreju Raszka. Trener zaznacza, że w pierwszym tygodniu drużyna skupi się przede wszystkim na technice. W ten sposób wszyscy zawodnicy będą mogli odpowiednio wejść w coraz większe obciążenia treningowe.