Na terenie miasta Tychy dochodzi do coraz częstszych kradzieży rowerów

Policja w Tychach apeluje do mieszkańców miasta, aby odpowiednio zabezpieczyli swoje rowery, a także przygotowali się na ewentualną kradzież. To wszystko za sprawą zwiększonej częstotliwości takich przypadków na terenie miasta w ostatnim czasie. Mieszkańcy zgłaszają kradzieże zarówno z parkingów rowerowych, jak i z klatek schodowych.

Coraz więcej kradzieży rowerów w Tychach

Ostatnie dni to prawdziwe żniwa dla złodziei rowerów. Na policję zgłosiło się trzech poszkodowanych, którzy stracili swoje jednoślady. Wartość skradzionych rowerów w sumie wynosi około 4 tysiące złotych.

Ostatnie kradzieże miały miejsce na alei Jana Pawła II, z posesji przy ulicy Turyńskiej, a także z parkingu rowerowego również przy ulicy Turyńskiej. W sumie w lipcu oraz w czerwcu policja odnotowała kilkanaście zgłoszeń o kradzieży rowerów.

Zabezpieczenie i ochrona przed kradzieżą

Złodzieje rowerów w ostatnim czasie zintensyfikowali swoje działania. Jednak również właściciele rowerów mogą znacznie zmniejszyć szansę na powodzenie kradzieży. W tym celu należy przestrzegać kilka podstawowych zasad, o których przypomina policja w Tychach.

Przede wszystkim rower zawsze należy zostawiać w widocznym miejscu, dzięki czemu złodziei nie będzie miał okazji na łatwą zdobycz. Co więcej, jeśli rower znajduje się w widocznym miejscu, to zawsze istnieje szansa, że w okolicy będą jacyś świadkowie zdarzenia. Ważnym aspektem jest również używanie odpowiednich zabezpieczeń rowerowych. Warto wyposażyć się nawet w zwykłe zabezpieczenia rowerowe, dzięki czemu rower będzie nawet w najmniejszym stopniu zabezpieczony. To ważne, aby potencjalny złodziei nie podszedł i po prostu nie odjechał na rowerze. Oprócz tego zabezpieczenie rowerowe, a dokładniej jego zniszczenie zawsze zabiera trochę czasu potencjalnemu złodziejowi. Na koniec warto pamiętać o tym, aby zapisać numery ramy rowerowej. W ten sposób policja będzie mogła wprowadzić numer roweru do specjalnego systemu informacyjnego. Jeśli więc w jakimkolwiek miejscu w Polsce rower zostanie odnaleziony, to automatycznie będzie można ustalić właściciela jednośladu.