16-latek został porażony prądem po wejściu na pociąg

Kilka dni temu na dworcu PKP w Tychach 16-latek z niewyjaśnionych przyczyn wszedł na jeden ze stacjonujących tam wagonów pociągu. W pewnym momencie dotknął od trakcji, która znajdowała się pod napięciem prądu. W ten sposób doszło do porażenia. Nastolatek w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Niebezpieczne zdarzenie na dworcu PKP

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem nastolatka na dworcu PKP doszło mniej więcej około godziny 21:00. To właśnie wtedy nastolatek po wejściu na wagon i dotknięciu trakcji został porażony prądem. Na szczęście nieopodal znaleźli się osoby, które widziały na żywo zdarzenie. Świadkowie zajścia od razu przeprowadzili reanimację, co pozwoliło przywrócić funkcje życiowe u młodego mężczyzny.

Niedługo potem na miejscu pojawili się również policjanci, którzy kontynuowali prowadzenie reanimacji, a także strażacy. Po przybyciu na miejsce pogotowia ratunkowego, nastolatek został od razu podłączony do sprzętu AED.

16-latek po skutecznie prowadzonej reanimacji odzyskał funkcje życiowe. Pojawił się oddech, a także wróciło krążenie. Mimo wszystko został on przetransportowany do szpitala w stanie ciężkim.

Apel policji do najmłodszych i nie tylko

Policja w Tychach po całym zdarzeniu wyszła z kolejnym apelem do wszystkich mieszkańców. Przede wszystkim do najmłodszych, którzy w okresie wakacyjnym powinni zachować szczególną rozwagę i rozsądek. Wielokrotnie w tym okresie policjanci muszą interweniować przy całkowicie bezmyślnych zachowaniach młodych osób. Jednak również i dorośli często muszą się wystrzegać, a także zachować rozsądek.