W Tychach powstanie ogólnomiejski sad dzięki funduszom z Budżetu Obywatelskiego

W tegorocznym plebiscycie fundowanym ze środków Budżetu Obywatelskiego znalazło się wiele ciekawych propozycji. Jednak to właśnie ogólnomiejski sad został wybrany przez mieszkańców jako główna inwestycja, która zostanie poczyniona z dostępnych środków. Ogólnomiejski sad powstanie nieopodal ulicy Hlonda.

Nowy ogólnomiejski sad dzięki funduszom z Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy Tych podjęli decyzje, że w tym roku pieniądze z Budżetu Obywatelskiego zostaną przeznaczone na budowę ogólnomiejskiego sadu. Ma on zajmować powierzchnię mniej więcej 2000 mkw. Na terenie sadu mają rosnąć owoce, a w tym m.in. maliny, jabłka, wiśnie, jeżyny, czy też brzoskwinie. W ramach inicjatywy w sadzie zostaną umieszczone także specjalne tabliczki, które będą zawierały bardziej szczegółowy opis poszczególnych roślin.

Oprócz tradycyjnych roślin na terenie sadu znajdzie się również miejsce dla kopuły z pergoli. Ma to być stabilna konstrukcja, która będzie wyróżniającym się elementem całego terenu. Co więcej ma ona służyć za podporę dla znajdujących się tam winorośli. Realizacja projektu ma rozpocząć się już niedługo. Na listopad przewidziano sadzenie drzew i krzewów. Sadzonki mają zostać posadzone przez mieszkańców Tych w ramach specjalnych warsztatów odbywających się właśnie w listopadzie.