Przy ulicy Filaretów 14 w Tychach powstanie mural Ryśka Riedla

Rysiek Riedel przez wiele lat mieszkał w Tychach przy ulicy Filaretów 14. To właśnie tam na elewacji bloku powstanie mural z jego wizerunkiem. Już teraz możemy zapoznać się z projektem muralu. Projekt sporządzono w odcieniach szarości i zieleni, a jego cała powierzchnia będzie wynosić około 130 mkw.

Mural Ryśka Riedla jako upamiętnienie artysty

Człowiek-legenda dla wszystkich fanów bluesa w Polsce i nie tylko, a więc Rysiek Riedel zostanie upamiętniony w wyjątkowy sposób. Władze miasta już od około 2 lat pracowali nad projektem muralu. Do tej pory projekt miał kilka wersji, a teraz w końcu ukazała się ta ostateczna. Co więcej, władze dyskutowały także nad lokalizacją muralu. Koniec końców powstanie on w miejscu, w którym przez wiele lat mieszkał muzyk, a więc na jednej ze ścian bloku przy ulicy Filaretów 14.

Projekt muralu jest dosyć ciekawy. Artysta jest na nim ukazany jako osoba nieco zdystansowana. Co więcej na projekcie muralu można zauważyć także charakterystyczne puzzle, które ulegają rozpadowi. Celem takiego zabiegu jest podkreślenie tego, że życie jest ulotne. Co więcej ma to być także symbol życiowych doświadczeń.

Przypomnijmy, że legendarny wokalista zespołu Dżem ma już w Tychach swój pomnik. Został on odsłonięty w 2011 roku. Artysta jest na nim przedstawiony w charakterystycznym kapeluszu.