Nietypowa akcja straży miejskiej w Tychach – ptasznik na ścianie elewacji

Jeden z mieszkańców Tych wezwał w piątek 16 lipca strażników miejskich, ponieważ na jednym z miejskich budynków mieszkalnych zauważył ptasznika. Na miejscu zdarzenia pojawił się patrol. Funkcjonariuszom na szczęście udało się ściągnąć i zabezpieczyć egzotyczne zwierzę.

Wyszkolony strażnik zajął się ptasznikiem

Zdarzenie związane z ptasznikiem miało miejsce przy ulicy Rodakowskiej. To właśnie tam egzotyczny pająk przemierzał ścianę elewacji budynku mieszkalnego. Strażnikom udało się ściągnąć ptasznika również dzięki pomocy jednego z mieszkańców, który umożliwił wejście strażnikom na balkon. Próbę ściągnięcia pająka ze ściany wykonał odpowiednio przeszkolony strażnik miejski. Akcja po około 20 minutach zakończyła się sukcesem.

Lokalni strażnicy oraz policjanci apelują, aby w okresie letnim szczególnie zadbać o zabezpieczenie domowych zwierząt. Osoby, które decydują się na wakacyjny wyjazd, powinny powierzyć opiekę nad zwierzęciem innym osobom. Ponadto należy także zachować szczególną ostrożność na co dzień, ponieważ zwierzęta żyjące w lesie mogą w okresie letnim pojawić się również w mieście. Osoby, które zauważą niebezpiecznych przybyszy, również w takich sytuacjach powinni powiadomić odpowiednie służby.