Odszedł zasłużony radny Miasta Tychy oraz działacz RAŚ

Smutna wiadomość obiegła wszystkich mieszkańców Tych. Odszedł Dariusz Dyrda, który miał 57 lat. Za swojego życia piastował on stanowisko radnego Miasta Tychy, a obecnie był m.in. działaczem Ruchu Anatomii Śląska. Informacja o śmierci pojawiła się właśnie w Social Media RAŚ.

Bogaty życiorys Dariusza Dyrda

W swoim życiu Dariusz Dyrda miał okazję zajmować się wieloma projektami. Pełnił funkcję dziennikarza w wielu znanych czasopismach. Mowa m.in. o takich wydawnictwach jak „Sztandar Młodych” oraz „Trybuna Robotnicza”. Oprócz tego pełnił funkcję redaktora naczelnego „Wiadomości Zagłębia” oraz „Tydzień w Tychach”. Od 2018 roku sprawował funkcję redaktora naczelnego również w tygodniu „Echo”, który jednak został zamknięty w 2020 roku.

Mieszkańcy Tych z pewnością doskonale pamiętają lata 2002-2006, kiedy to Dariusz Dyrda pełnił funkcję radnego Miasta Tychy. Z kolei pomiędzy 2011-2015 rokiem znajdował się on w Radzie Naczelnej Ruchu Anatomii Śląska. Miał również okazję być współzałożycielem partii Ślonzoki Razem, która została założona w 2017 roku, z kolei oficjalnie zarejestrowana w 2018 roku.