Poseł z Tychów zmienia partię. Odchodzi z PO i dołącza do Szymona Hołowni

Poseł Michał Gramatyka zmienia partię polityczną. Jego przejście z PO do partii Polska 2050 Szymona Hołowni jest dosyć zaskakujące. Przede wszystkim z faktu jego wcześniejszych wypowiedzi. Jeszcze jakiś czas temu publicznie krytykował on transfery polityczne, jak chociażby transfer Wojciecha Kałuży.

Odejście posła szeroko komentowane w Social mediach

Użytkownicy w internecie dosyć ochoczo komentują zmianę partii przez posła. Przede wszystkim wypominają mu oni, że jeszcze nie tak dawno sprzeciwiał się on jakimkolwiek zmianom partyjnym. Przede wszystkim wypomina mu się niefortunną wypowiedź z 2018 roku, kiedy to na łamach Gazety Wyborczej powiedział on: „Jak „robić politykę” przy założeniu, że każdy każdego może zdradzić, sprzedać, wystawić do wiatru? Jak zaufać w świecie, w którym każdy jest na sprzedaż?” Z kolei teraz osobiście opuszcza jedną partię, aby dołączyć do drugiej. Większość komentarzy umieszczonych w mediach społecznościowych negatywnie odnosi się do decyzji posła.

W jaki sposób swój transfer skomentował sam poseł? Michał Gramatyka mówi: „[…]Wierzę w nową lepszą politykę.[…] Przekonuje mnie myślenie w kategoriach pokolenia, a nie jednej kadencji[…].”

W PO pozostaje wciąż brat posła

Michał Gramatyka postanowił odejść z Koalicji Obywatelskiej. Jednak w partii wciąż pozostaje jego brat Maciej Gramatyka. Obecnie Maciej Gramatyka piastuje stanowisko wiceprezydenta Tychów. Takie samo stanowisko obejmował niegdyś również Michał Gramatyka.