Rozpoczynają się pracę nad ITS, co wywoła utrudnienia w ruchu drogowym

W Tychach wielkimi krokami zbliżają się prace nad Inteligentnym Systemem Zarządzania i Sterowania Ruchem (ITS). Jest to jeden z najważniejszych i największych projektów drogowych, który zostanie przeprowadzony w tej kadencji. Z tego powodu władze miasta zamykają jedno z ważniejszych skrzyżowań w Tychach.

Modernizacja, która ma wyeliminować korki

Mieszkańcy Tychów od lat mogą narzekać na korki w ruchu drogowym. W mieście istnieje kilka ważnych skrzyżowań i ulic, które niezależnie od pory roku oraz dnia są po prostu zakorkowane. Problem ten widzą również najważniejsze osoby w mieście, przez co już od 5 lipca zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Andersa/Burschego. Wszystko związane jest z planowanymi pracami dotyczącymi ITS.

Kierowcy bezwzględnie muszą liczyć się z dosyć sporymi utrudnieniami na jednym z ważniejszych skrzyżowań w mieście. Skrzyżowanie ulic Andersa oraz Burschego dostępne będzie jedynie dla pojazdów komunikacji zbiorowej. Dla takich pojazdów dostępna będzie sygnalizacja wahadłowa, dzięki czemu miejskie autobusy będą mogły poruszać się bez większych zmian.

Plan prac przy skrzyżowaniu Andersa/Burschego

Miasto posiada już oczywiście dokładny plan prac, które zostaną przeprowadzone w tej części miasta. Dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach zaznacza, że początkowo zostanie usunięta stara nawierzchnia. Następnie zmodernizowane zostaną sieci, które kolidują z nowymi planami. Oprócz tego wymianie ulegnie także cała konstrukcja drogi, a gotowy plan zakłada nowe skrzyżowanie, o całkowicie innej geometrii. W ten sposób poszerzona zostanie ul. Burschego.

Co więcej na skrzyżowaniu powstanie nowa sygnalizacja świetlna, która będzie dostosowana do systemu sterowania ruchem. Już teraz wiadomo, że przy planowanych pracach dojdzie niestety również do wycinki drzew oraz tui.

Wielu mieszkańców zastanawia się, na kiedy przewidziano zakończenie prac. Niestety na ten moment wiemy tylko o planowanym rozpoczęciu modernizacji. Początek prac zaplanowano na 5 lipca 2021 roku. Miejmy jednak nadzieję, że firma wykonująca ten projekt poradzi sobie ze wszelkimi pracami w sprawny sposób. Dzięki temu droga powinna zostać oddana do użytku w terminie, który początkowo założyli zarówno miasto, jak i firma wykonawcza.