Nowe budynki w Tychach jednak nie powstaną? Wojewoda śląski uchylił decyzję

Od dłuższego czasu mieszkańcy ulicy Brzoskwiniowej zamartwiali się, że w ich okolicy powstaną nowe budynki deweloperskie. Mieli pełne podstawy do zmartwień, ponieważ urzędnicy w Tychach wydali pozytywną zgodę na przeprowadzenie inwestycji na tych terach. Jednak teraz wojewoda śląski postanowił jednak uchylić decyzję tyskich urzędników. Uznał on, że wydane decyzje są niezgodne z dokumentami planistycznymi, które dotyczą właśnie terenów na ulicy Brzoskwiniowej.

Inwestycja deweloperska w Tychach

W tyskiej dzielnicy Czułów miało dojść do sporej inwestycji budowlanej. W tej lokalizacji miało powstać aż 15 budynków o łącznej ilości ponad 300 lokali mieszkaniowych. Oprócz tego miało powstać również 406 miejsc postojowych. Na ten moment można spokojnie używać czasu przeszłego, ponieważ wojewoda śląski w ostatnim czasie uchylił pozwolenia tyskich urzędników.

Powód uchylenia decyzji przez śląskiego wojewodę

Za główny powód uchylenia decyzji wydanej przez tyskich urzędników uznaje się fakt, że inwestycja budowlana nie jest zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego, który dotyczy tego obszaru. Takie samo zdanie mają również mieszkańcy tamtych terenów. Tereny podmiejskie w ostatnim czasie bardzo mocno się rozbudowały, co nie do końca podoba się mieszkańcom chociażby wspomnianej już ulicy Brzoskwiniowej.

Jak dalej potoczy się sprawa?

Urzędnicy z Tych będą raz jeszcze zajmować się tą sprawą. Śląski wojewoda postanowił, aby ponownie rozpatrzyli oni sprawę i naprawili swój błąd. Zdaniem wojewody poprzednie postępowanie było wadliwe. Wydaje się więc, że do wspomnianej inwestycji w dzielnicy Czułów w pierwotnej postaci po prostu nie dojdzie.