Kolizja drogowa na tłocznym skrzyżowaniu ulicy Mikołowskiej

W niedzielnym popołudniu, dokładnie 7 lipca, około godziny 15, na zatłoczonej ulicy Mikołowskiej miało miejsce niefortunne zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyły aż trzy samochody. Wydarzenia rozpoczęły się od tego, że nissan uderzył w tylną część volkswagena, co spowodowało, że ten z kolei potrącił forda jadącego przed nim.

Na miejscu incydentu pojawiły się służby ratunkowe: pogotowie, straż pożarna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Tychy oraz policja. Każda z tych służb została odpowiednio przydzielona do interwencji zaraz po otrzymaniu informacji o zdarzeniu.

Podczas prowadzonych działań ruch drogowy w kierunku Mikołowa był utrudniony. Na szczęście pomimo powagi sytuacji, nikt nie doznał obrażeń. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że sprawcą kolizji jest kierowca nissana. Nie zachował on odpowiedniej ostrożności oraz nie utrzymał bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego przed nim.

Całe działania służb na miejscu zdarzenia trwały mniej więcej godzinę. Komenda Miejska Policji w Tychach kontynuuje śledztwo w tej sprawie, aby dokładnie wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.