Ekspozycja dzieł sztuki dzieci na temat kota Cukierka w Gemini Parku w Tychy

Z dniem 2 lipca, kot Cukierek stanie się główną postacią projektu Okno na kulturę zlokalizowanego w Gemini Park Tychy. Powodem jest zapowiedziana ekspozycja twórczości plastycznej tyskich uczniów szkół podstawowych, którzy zdobyli tytuły laureatów konkursu plastycznego miejskiego pt. „Szalony Świat kota Cukierka”.

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Powstańców Śląskich w Tychach i Urząd Miasta Tychy to organizatorzy tego konkursu, który został zorganizowany z okazji prapremiery ogólnopolskiej najnowszej serii przygód kota Cukierka – „Posłuchaj, Cukierku!” autorstwa Waldemara Cichonia. Inauguracja trasy kota Cukierka, która w przyszłych latach będzie rozwijana na terenie miasta, była kolejnym powodem organizacji tego wydarzenia.

19 najlepszych prac, które zdobyły pierwsze miejsce w swoich kategoriach oraz otrzymały wyróżnienia od jury, można było obejrzeć na wystawie w holu Mediateki w czerwcu. Od 2 lipca te dzieła zostaną przeniesione do Okna na kulturę, aby umożliwić każdemu zapoznanie się z nowymi przygodami kota Cukierka, które zostały wymyślone i przedstawione przez dzieci. Wymyślanie i przedstawianie realnych lub fantastycznych przygód głównego bohatera było założeniem konkursu. Do konkursu zgłoszono ponad 100 prac, spośród których jury składające się z artystów i przedstawicieli organizatorów wyłoniło 10 wyróżnień oraz 6 nagród w trzech kategoriach (przedszkola, klasy 1-3 i klasy 4-8 szkół podstawowych). Specjalne wyróżnienie otrzymał także Dariusz Wanat, ilustrator serii o kocie Cukierku.

Ekspozycja ta jest częścią działań promujących nowo powstającą trasę kota Cukierka. Pierwszy punkt na tej trasie to Mediateka, w której ma swoją siedzibę Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach.