Dewastującym stylem jazdy zdradził się kierowca dostawczego mercedesa – alkomat wykazał prawie 3 promile

Właśnie za nami kolejny potencjalnie tragiczny incydent. W dniu wczorajszym, dokładniej mówiąc 27 czerwca, o godzinie krótko przed 21, dyżurny komendy policji w Tychach otrzymał zgłoszenie. Informacja dotyczyła niepokojącej sytuacji na trasie DK 86, gdzie poruszający się w stronę ulicy Katowickiej kierowca dostawczego mercedesa prezentował styl jazdy sugerujący nietrzeźwość.

Na miejscu natychmiast pojawiły się patrole policyjne, które zostały wysłane do rejonu wskazanego w zgłoszeniu. Funkcjonariusze bez problemu dostrzegli i zdołali zatrzymać opisany pojazd. Interwencja miała miejsce na odcinku ulicy Katowickiej, w rejonie skrzyżowania z ulicą Astrów.

Kierujący mercedesem mężczyzna musiał poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik okazał się zdumiewająco wysoki – alkomat wykazał aż 1,41 mg/l, co przekłada się na blisko 3 promile alkoholu we krwi.

Postępowanie zakończyło się zatrzymaniem nietrzeźwego kierowcy. Jego pojazd został bezpiecznie zabezpieczony i odtransportowany na parking strzeżony przez policję. Obecnie, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tychach kontynuują czynności związane z tym zdarzeniem.