Miejski festyn z miodem: unikalne doświadczenie dzieci z Tychów

W parku Łabędzi na terenie miasta Tychy, w nietypowym miejscu przystosowanym do hodowli pszczół, jakim jest pasieka wytworzona ze starych bębnów od pralek, 11 czerwca o godzinie 11:00 miało miejsce wyjątkowe zdarzenie. To właśnie w tym dniu zorganizowano miejskie miodobranie. Zbiory okazały się obfite – udało się zebrać ponad 40 kilogramów słodkiego nektaru.

Akcją tą kierowały Hanna Skoczylas oraz Agnieszka Lyszczok, dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych. Do udziału zaproszono uczniów dwóch lokalnych przedszkoli. Dla maluchów było to świetne doświadczenie. Mogli oni sprawdzić efektywność pracy pszczół krainek, które zamieszkiwały nietypowe ule. Dzieci miały okazję obserwować i brać czynny udział w procesie pozyskiwania miodu, co obejmowało odsklepianie ramek oraz wirowanie miodu.

Podczas tego miejskiego miodobrania nie zabrakło również czasu na degustację pozyskanego miodu i warsztaty edukacyjne. To ważna inicjatywa, której celem było nie tylko pozyskiwanie miodu, ale także edukowanie najmłodszych na temat pracy pszczół i znaczenia tych owadów dla ekosystemu.