Wyjątkowy całościowy mecz piłki nożnej w Tychach ma szczytny cel – wsparcie dla Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo

W dniach od 22 do 23 czerwca, przez pełne 24 godziny, mieszkańcy Tychów będą mogli podziwiać nieprzerwaną grę w piłkę nożną. Tak unikalne wydarzenie zostało wprowadzone do kalendarza sportowych atrakcji miasta przez Sławomira Buturlę, założyciela Vikinga. Od tego czasu, Stowarzyszenie Sportowe Tychy pięciokrotnie zorganizowało to wydarzenie.

Charakterystycznym elementem tego najdłuższego meczu futbolowego w historii Tychów jest zawsze obecność celu charytatywnego. Każdy wkład finansowy uczestników, sponsorów i partnerów jest skrupulatnie przekazywany na wybrane cele. W przeszłości beneficjentami były takie instytucje jak Hospicjum im. św. Kaliksta w Tychach czy Fundacja Cicha Nadzieja.

Tym razem z okazji reaktywacji meczu, środki zebrane zostaną przeznaczone na działalność Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Jest to instytucja, która swoją pracą i oddaniem przynosi wiele dobra mieszkańcom Tychów i okolic.

Sobotnie południe 22 czerwca (o godz. 12:00) zainauguruje rozgrywkę, która potrwa bez przerwy aż do południa następnego dnia, tj. 23 czerwca. Mecz będzie się odbywał na polu sztucznego boiska przy ulicy Andersa 22. W grze może uczestniczyć 6-7 graczy plus rezerwowi, a opłata startowa dla drużyny wynosi minimum 200 zł.