Ekscytujący Dzień Otwarty w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach przyciąga tłumy

Dzięki zaproszeniu tyskich strażaków, wielu mieszkańców miało okazję uczestniczyć w Dniu Otwartym, który odbył się 2 czerwca na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach. To wydarzenie, które oferowało wiele atrakcji i dawało możliwość zobaczenia miejsc, które zazwyczaj są niedostępne dla zwykłych obywateli. Przygotowaliśmy dla Was relację fotograficzną z tego wydarzenia.

Wśród wielu punktów programu znalazły się różnorodne atrakcje. Między innymi możliwość zwiedzania koszar straży pożarnej „od podszewki” – miejsca, gdzie na co dzień pracują strażacy. To była unikalna szansa na zobaczenie warunków pracy strażaków od środka, zadawanie pytań i swobodne zwiedzanie prowadzone w małych grupach.

Następnym punktem programu był pokaz ratownictwa technicznego – prezentacja działań ratowników oraz sprzętu, którego używają podczas wypadku drogowego. Odbył się również pokaz gaszenia oleju – demonstracja tego, co się dzieje, kiedy do rozgrzanego oleju wlewa się wodę.

Chętni uczestnicy mieli także możliwość wejścia do zadymionego namiotu, aby na własnej skórze przekonać się, jak trudne jest działanie w warunkach ograniczonej widoczności. Przed wejściem do namiotu można było użyć specjalistycznego sprzętu, takiego jak kamera termowizyjna, by zobaczyć jak bardzo nowoczesna technologia pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa.

Dzieci miały okazję bawić się hydronetką, odgrywając rolę strażaków i napełniając zbiornik z wodą. Na koniec dnia ratownicy podzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przy użyciu fantomów.

W trakcie tej wyjątkowej imprezy, uczestnicy mieli możliwość zobaczyć strażacki wóz od środka i zapoznać się ze sprzętem, który na co dzień służy do ochrony naszego bezpieczeństwa.