Wielogodzinne poszukiwania pensjonariuszki hospicjum zakończone sukcesem

27 maja, w poniedziałkowy wieczór, o godzinie 19.00 dyżurny komendy policji w Tychach odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia jednej z pacjentek miejscowego hospicjum mieszczącego się przy ulicy Żorskiej.

Na miejsce zgłoszenia natychmiastowo skierowano dostępne patrole policji. Pierwsze staranne przeszukanie najbliższej okolicy nie dało oczekiwanych wyników. W związku z tym podjęto decyzję o zaangażowaniu dodatkowych sił i środków. Na poszukiwania skierowano kolejne patrole policji, straż miejską wyposażoną w drona oraz strażaków JRG Tychy, którzy dysponowali quadem. W akcję zaangażowani zostali również wolontariusze współpracujący z hospicjum.

Około godziny 20:15 ekipa patrolu WRD Komendy Miejskiej Policji w Tychach we współpracy z wolontariuszkami przeczesującymi obszar wzdłuż alei Bielskiej odnaleźli zaginioną kobietę leżącą w rowie przydrożnym. Na miejsce niezwłocznie skierowano strażaków JRG Tychy oraz karetkę pogotowia ratunkowego. Kobieta znalazła się pod opieką medyczną, a po przeprowadzeniu niezbędnych badań została odtransportowana z powrotem do hospicjum. Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Tychach kontynuują działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności, w jakich pensjonariuszka oddaliła się z placówki.