Gwarancja bezpiecznej podróży szkolnej: Policja i MSW dbają o stan techniczny i trzeźwość kierowców autokarów

W maju i czerwcu, kiedy zwiększa się liczba wycieczek szkolnych i przedszkolnych, policjanci ruchu drogowego intensyfikują swoje działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróży. W tym celu, funkcjonariusze dokładnie kontrolują trzeźwość kierowców oraz przeprowadzają inspekcje stanu technicznego pojazdów.

Jak widać na załączonym zdjęciu, radiowóz policyjny zatrzymał się obok parkującego autokaru. Organizatorzy wycieczek mają możliwość zgłoszenia do najbliższej jednostki Policji, pod numerem 112, prośby o wykonanie kontroli trzeźwości kierującego lub sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Jednak, apelujemy do organizatorów o odpowiednio wcześniejsze zgłaszanie takiej potrzeby, aby uniknąć sytuacji kiedy kontrola ma miejsce na chwilę przed wyjazdem. Miejsca przeprowadzania kontroli są wyznaczane przez funkcjonariuszy.

Na terenie Tychów, jednym z miejsc wyznaczonych do takich kontroli jest parking przy basenie na ulicy Edukacji. Planując kontrolę, prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu pod numerem 47 85 512 90.

Warto zaznaczyć, że policjanci z wydziału ruchu drogowego nie mają możliwości dokonania pełnej, 100% kontroli technicznej pojazdu, ze względu na brak odpowiedniego sprzętu, dostępnego jedynie na stacjach diagnostycznych. Dlatego organizatorzy powinni zlecić przeprowadzenie badania technicznego autokaru na stacji diagnostycznej, aby mieć pełne przekonanie co do jego sprawności.