Debiutancki Mityng Lekkoatletyczny w Tychach – święto sportu dla najmłodszych

Zapowiedział się sportowy weekend w Tychach. Dnia 11 maja, na tutejszej Arenie Lekkoatletycznej, odbędzie się bowiem inauguracyjna edycja Tyskiego Mityngu Lekkoatletycznego przeznaczonego dla dzieci i młodzieży urodzonej w latach 2009-2013. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta będą rywalizować w dwóch dyscyplinach – biegu sprinterskim na dystansie 60 metrów oraz w skoku w dal.

W przeprowadzaniu biegów zastosowany zostanie format seri na czas, natomiast najmłodsi skoczkowie będą mieli okazję zmierzyć się ze sobą w konkurencji skoku w dal rozgrywanej z tzw. strefy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 maja o godzinie 20:00. W zgłoszeniu powinny znaleźć się takie dane jak: imię i nazwisko zawodnika, rok urodzenia oraz informacje o placówce szkolnej bądź gminie.

Dzień zawodów zaplanowany został następująco: o godzinie 9.30 rozpocznie się odbieranie pakietów startowych, które potrwa do godziny 10:45. Inauguracja imprezy nastąpi o 11:00, a pierwsze na starcie staną najmłodsze roczniki. Dozwolone jest użycie w biegu obuwia lekkoatletycznego wyposażonego w kolce długości 6mm.

Wynajwyższe miejsca na podium w każdej kategorii wiekowej zostaną uhonorowane medalami. Ponadto, wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają pamiątkowe dyplomy. Za organizację tego sportowego święta odpowiada MOSiR Tychy.