Utrudniony dojazd służb ratunkowych z powodu zaparkowanych aut podczas incydentu z gazem w budynku mieszkalnym

W dwudziestym pierwszym dniu kwietnia, w niedzielę, tuż po godzinie 12:20, oficer dyżurny straży pożarnej w Tychach otrzymał zgłoszenie dotyczące niepokojącego zapachu emanującego z piwnicy wielokondygnacyjnego budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ulicy Batorego.

Zareagowano natychmiast, kierując na miejsce zdarzenia odpowiednie jednostki – strażaków z JRG Tychy oraz specjalistów od gazu. Niemniej jednak, droga do miejsca zgłoszenia była znacznie utrudniona przez nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. Ta niezwykła sytuacja wymagała zaangażowania dodatkowych sił w postaci policji. W trakcie wykonywania swoich obowiązków, strażacy wspólnie z członkami ekipy pogotowia gazowego odkryli przeciek w instalacji gazowej znajdującej się w piwnicy obiektu.

Po wykryciu zagrożenia szybko zakręcono dopływ gazu, a następnie wezwano techników z pogotowia technicznego zarządcy budynku, aby usunęli usterkę. Całość działań straży pożarnej na miejscu zdarzenia przeciągnęła się na ponad godzinę.

Strażacy apelują do mieszkańców o rozwagę podczas parkowania samochodów na wąskich ulicach osiedlowych, szczególnie w kontekście możliwości utrudnień dla służb ratunkowych podczas interwencji.