III Eskulapiada Miejska w Tychach: Upowszechnianie pierwszej pomocy i zdrowego stylu życia

Trzecia edycja wydarzenia o nazwie „Eskulapiada Miejska” ma miejsce 9 kwietnia. To wyjątkowe przedsięwzięcie jest dziełem Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach, który zarówno stoi za pomysłem, jak i organizacją całego przedsięwzięcia. Organizatorzy eventu nie tylko pragną propagować zdrowy styl życia, ale także podkreślić wagę edukacji młodzieży w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy.

W słynnym przysiędze Hipokratesa, którą składają wszyscy lekarze, pojawiają się słowa: „Zdrowy tryb życia i sposób odżywiania zalecał będę wedle swoich sił i osądu, mając na względzie pożytek cierpiących, chroniąc ich zaś przed szkodą i krzywdą.” Ta maksyma, choć stara jak świat, nadal jest aktualna. Troska o zdrowie własne oraz innych, umiejętność niesienia pomocy i ratowania życia stanowią bowiem najważniejsze wartości i są kluczowym elementem edukacji młodych ludzi.

Inspirując się tą filozofią, Zespół Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach, wraz z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, zaangażował się w tworzenie Sekcji Pierwszej Pomocy, odpowiadając tym samym na współczesne wyzwania. Tworzy też Eskulapiadę, która jest skierowana do uczniów 7-8 klas szkół podstawowych.

Tycka Eskulapiada, będąca częścią obchodów Światowego Dnia Zdrowia, odbędzie się 9 kwietnia na terenie Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach znajdującego się przy ulicy Budowlanych 156.