"Tyski gwiazdozbiór" – rodzinne warsztaty architektoniczne w Miejskim Muzeum

Wszyscy miłośnicy architektury i historii Tychów są serdecznie zaproszeni na rodzinne warsztaty architektoniczne pt. „Tyski gwiazdozbiór, czyli jak rozbudowywano miasto”. Wydarzenie odbędzie się w Miejskim Muzeum 11 kwietnia 2024 roku (czwartek) w godzinach od 17:30 do 19:15. Przygotowano dla gości niezapomnianą „podróż w kosmos”, która pozwoli zrozumieć ukryte aspekty architektury tej miejscowości.

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Tychy miały być miastem-satelitą od początku swojego istnienia? Warsztaty umożliwią uczestnikom zrozumienie krótkiej historii rozbudowy tyskiego alfabetu i odkrycie planów niezrealizowanego osiedla-eksperymentu. Będzie to okazja do refleksji nad tym, jakie potrzeby mieszkańców powinni brać pod uwagę architekci i urbaniści podczas projektowania zespołów mieszkaniowych, aby życie na takim osiedlu było komfortowe i szczęśliwe. Uczestnicy będą mieli także szansę zaprojektować swoje „idealne osiedle” – „gwiazdę Tychów”.

Propozycja skierowana jest nie tylko do najmłodszych. Rodzice i opiekunowie są również zachęcani do udziału, aby mogli cieszyć się wartością więzi rodzinnych i międzypokoleniowych. Zwracamy uwagę, że osoby niepełnoletnie powinny przybyć pod opieką dorosłego. Istnieje też możliwość zorganizowania warsztatów w innym terminie do 17 lutego 2024 roku dla grup zorganizowanych (koszt udziału to 150 zł od grupy, maksymalna liczba uczestników to 30 osób).

Warsztaty odbędą się w Miejskim Muzeum w Tychach, Stary Magistrat, pl. Wolności 1, a prowadzącą będzie Natalia Sitko. Koszt udziału wynosi 10 zł od osoby.