Zmiany w organizacji transportu miejskiego w Katowicach podczas Świąt Wielkanocnych i przerwy świątecznej

W związku z nadejściem okresu Wielkanocnego oraz nadchodzącej wiosennej przerwy świątecznej w szkołach, Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach ogłasza istotne zmiany w pracy transportu miejskiego. Będą one obowiązywać od 28 marca do 2 kwietnia 2024 roku, wpływając na funkcjonowanie komunikacji autobusowej, tramwajowej i trolejbusowej.

W najbliższym czasie pasażerowie muszą liczyć się z następującymi modyfikacjami w rozkładzie jazdy: dni 28, 29 marca oraz 2 kwietnia będą rządziły się rozkładem tygodni roboczych, jednak bez uwzględnienia dni szkolnych oraz wakacyjnych. Natomiast 30 marca, znanego jako Wielka Sobota, przewidziano rozkład zgodny z sobotami poza okresem wakacyjnym.

Podobna sytuacja dotyczy Niedzieli Wielkanocnej, która przypada na 31 marca (dzień zmiany czasu z zimowego na letni), jak i Poniedziałku Wielkanocnego – 1 kwietnia, gdzie będą obowiązywać rozkłady stosowane w niedziele i święta, wyłączając z nich dni handlowe oraz wakacyjne. Warto jednak zaznaczyć, że zasady te nie będą miały zastosowania do linii autobusowych o numerach 26, 137, 232, 750 oraz do niektórych linii tramwajowych.