Młode futsalistki z Tychów zdobywają tytuł wicemistrzyń Polski U-15 w Kleszczowie

W dniach od pierwszego do trzeciego marca, w miejscowości Kleszczów miały miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski kobiet U-15 w futsalu. W rywalizacji brała udział drużyna Polonii Tychy, która wróciła do domu z prestiżowym tytułem wicemistrzyń Polski!

W początkowej fazie zawodów, młode zawodniczki pod okiem trenerów Dariusza Grzesika i Adama Chomki znalazły się w grupie C. Tam zdołały pokonać 5:0 ekipę Włokniarza Białystok (gole zdobywały: Grzechnik dwa razy, Muszyńska, Karwala, Szymańska), minimalnie przegrały 0:1 z Iskrą Tarnów oraz zwyciężyły 2:1 z FSA Kraków (Szczukocka i Świtała strzeliły gole), co dało im awans do kolejnej rundy.

W ćwierćfinale rywalkami tyszanek była drużyna Tęczy Bydgoszcz. Dzięki bramkom strzelonym przez Nadię Szczukocką i Zofię Świtałę, nasze zawodniczki triumfowały wynikiem 2:1. Również półfinał zakończył się sukcesem Polonii, która pokonała Sparte Miejska Górka wynikiem 3:2. Wszystkie trzy gole zdobyła Szczukocka.

Niedzielne popołudnie to dla 15-letnich futsalistek z Tychów decydujące starcie – finał mistrzostw Polski. Ponownie zmierzyły się z FSA Kraków. Tym razem lepsze okazały się krakowianki, które dzięki bramce Liwii Brochwicz zwyciężyły 1:0 i zdobyły złote medale. Mimo to, drugie miejsce na podium to ogromny triumf dla Polonii Tychy. Maja Prokop została uznana nie tylko za najlepszą bramkarkę turnieju, ale otrzymała też tytuł MVP, czyli najlepszej zawodniczki mistrzostw. Brązowy medal przypadł drużynie Sparty Miejska Górka, która w meczu o III miejsce pokonała SMS Łódź.

Kolory Polonii Tychy reprezentowały: Maja Prokop i Agata Kuś jako bramkarki oraz Zofia Świtała, Nadia Szczukocka, Paulina Szwed, Emilia Muszyńska, Amelia Karwala, Alicja Nosal, Lena Kuźmińska, Zofia Michno, Zofia Szymańska, Anna Zielińska, Nikola Folwarska i Maja Grzechnik.