Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu: Zderzenie opla agila i kia sorrento

27 lutego, wtorek, około godziny 14:40 doszło do groźnego incydentu na drodze. Miejscem zdarzenia było skrzyżowanie ul. Sikorskiego, al. Bielskiej oraz ul. Stoczniowców 70. Podczas tego niefortunnego zdarzenia, kia sorrento niespodziewanie uderzyła w bok opla agila. Jako rezultat tego zderzenia, opel został zatrzymany na pasie zieleni, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie przeznaczonego dla pieszych przejścia.

Niezwłocznie po incydencie, na miejsce przybyły służby ratunkowe oraz jednostka policyjna. Prawy pas al. Bielskiej w stronę Kobióra został tymczasowo zamknięty podczas prowadzenia działań przez służby ratunkowe. Pasażer pojazdu marki opel znalazł się pod troskliwą opieką ratowników medycznych i został przewieziony do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowej diagnostyki. Na szczęście, po przebadaniu mógł opuścić placówkę medyczną.

Na podstawie ustaleń policji pracującej na miejscu zdarzenia oraz relacji świadków, wynikało, że kierowca opla agila nieprzepisowo wjechał na skrzyżowanie, mimo czerwonego światła (warunkowa zielona strzałka), prowadząc do kolizji z kią sorrento. To niestety nie było pierwsze takie zdarzenie na tym konkretnym skrzyżowaniu.

Korki i utrudnienia w ruchu trwały mniej więcej półtorej godziny, a kierujący oplem został ukarany mandatem karnym za swoje działanie.